Bağlantıları atla

Enerji Sektörü

Galbim Endüstriyel Otomasyon

Enerji, günümüz şartlarında en önemli ihtiyaçlarımızdan biri haline gelmiş olup, yaşamsal kaynak kategorisinde değerlendirilmektedir. Dolayısıyla enerji sektörünün de önemi oldukça büyük olurken, sektör için otomasyon sistemleri, enerjinin kontrol altına alınması, verimli işletme ve tüketim koşullarının oluşturulması açısından başlangıç noktası haline gelmiştir. Bunun nedeniyse enerji verimliliğinin kontrol ile sağlanması ve kontrolünse takiple gerçekleştirilmesidir.

Galbim Endüstriyel Otomasyon olarak enerji sektöründe faaliyet gösteren iş ortaklarımız için sunduğumuz otomasyon sistemleri sayesinde oluşabilecek arızaların önceden tespit edilmesi, izlenmesi, uzaktan kontrol edilmesi, söz konusu arızaların rapor haline getirilmesi ve dokümantasyon oluşturulması için bütün proseslerde uçtan uca çözüm sunuyoruz. Bununla beraber RTU, SCADA, PLC, DSC gibi yazılımları kapsayan proses kontrol ve fabrika otomasyon çözümlerimizle iş ortaklarımıza önemli ölçüde kolaylıklar sağlıyoruz.

Kurulduğu günden bu yana çeşitli alanlarda endüstriyel otomasyon çözümleri sunan firmamız Galbim Endüstriyel Otomasyon, yıllara dayanan tecrübesiyle bu alanda başarılı projelere imza atmaya devam etmektedir. Elde ettiği bu tecrübeyle sahada yer alan enerji analizatörleri ve koruma rölelerinden alınan akım, güç, gerilim, aktif reaktif enerji gibi değerlerin takip edilmesi, grafiğe dökülmesi, raporlanması, trafo merkeziyle santrallerdeki SCADA sistemine aktarılması ve bu sistemden gelen kontrol verilerinin ilgili santral/trafo merkezine iletilmesini sağlamaktadır.

Galbim Endüstriyel Otomasyon olarak enerji sektöründeki iş ortaklarımız için sunduğumuz otomasyon sistemlerini şu şekilde örneklendirebiliriz:

  • Hidro elektrik santrali otomasyonu
  • Termik santral otomasyonu
  • Doğalgaz ve kombina çevrim santrali otomasyonu
  • Rüzgâr enerji santrali otomasyonu
  • Jeotermal enerji santrali otomasyonu
  • Güneş enerjisi santrali otomasyonu
  • Buhar kazanları ve akışkan yataklı kazan kontrol sistemi otomasyonu
  • Enerji izleme ve AMR otomasyonu

Müşterilerimiz için sunduğumuz hizmetler otomasyon sistemleriyle sınırlı değildir. Bu sistemlerin saha montajı ve devreye alınması, teknik destek, bakım ve servisi için de ayrıcalıklı bir hizmet sunan firmamız, bu anlamda sektörün öncü isimlerinden biridir.

Siz de enerji sektöründe faaliyet gösteriyor, enerjinin verimli kullanılması, tüm prosesin sorunsuz olarak yürütülmesi ve işletmenizde güçlü bir bayi ağı oluşturmak istiyorsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Enerji Sektörü referanslarımız