Bağlantıları atla

Kontrol Sistemleri

Galbim Endüstriyel Otomasyon

G;albim Endüstriyel Otomasyon, müşterileri için oluşturduğu kontrol sistemleri sayesinde işletmeler açısından riskleri en aza indirgemek, verimli ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamaktadır. Bu sistem, prosesle alakalı bütün dokümantasyonları raporlama, izleme, enerji verimliliği, proses kontrol imkânı, hız, esneklik ve hataları minimuma indirgeme gibi ayrıcalıklar sunmaktadır. 

Kontrol sistemleri, endüstri tesisleri ve enerji santrallerine sistemin herhangi bir noktasından bütün kontrol panellerine erişim imkânı sağlamaktadır. Bu sistem sayesinde tek bir kontrol platformuyla bütün sistemin takibi, kontrolü, hızlı komut verme olanağı, elektrik altyapısıyla kontrol sistemlerinin entegrasyonu gibi avantajlar elde edebilmek mümkündür. Bununla beraber olası arızaların önceden tespiti, plansız arızaların önüne geçilmesi, güvenilir veri toplama, bütün prosesler için uçtan uca çözüm ve hızlı veri akışı sağlama da yine kontrol sistemlerinin sağlamış olduğu ayrıcalıklar arasında yer almaktadır.

PLC, DCS, gibi proses kontrol ve fabrika otomasyon çözümleriyle beraber bilgisayar donanımıyla çalışan, bütün kontrol parametrelerini görsel kontrol araçları haline getiren SCADA yazılımları, bünyesindeki açık protokol aracılığıyla sistemin ilerleyen dönemlerde ortaya çıkabilecek ihtiyaçlarını göre genişletilebilmesi ve üreticiden bağımsız donanımların sisteme entegre edilmesine imkân sunmaktadır.

Galbim Endüstriyel Otomasyon olarak, enerji santralleri de dahil olmak üzere tüm endüstriyel tesislere özel olarak sunduğu kontrol sistemleri altyapısıyla gerek enerji verimliliği gerekse çalışma verimliliği ve güvenliğini üst seviyelere taşımaktadır. Bu kapsamda firmamız, kompakt DCS sistemleri, PLC, RTU, SCADA gibi proses kontrol ve fabrika otomasyon çözümleri sunmaktadır.

Galbim Endüstriyel Otomasyon, trafo merkezleri açısından da kaliteli elektrik altyapısı, kontrol sistemleriyle elde edilen enerjinin güvenli ve kesintisiz olarak minimum kayıpla iletilmesini sağlamaktadır. Dağıtım sistemleri bünyesindeki bütün ağ ve alt ekipmanların takibi, SCADA yazılımı üzerinden kumanda edilmesi, sistemin güvenliği ve sorunsuz çalışması açısından önemli faktörlerdir. Firmamız, çeşitli coğrafyalarda geniş kapsamlı SCADA sistemlerini kurarak uzak konumlarda yer alan merkezleri tek bir noktada birleştirmekte, bu noktadan sistemin takibini ve kontrolünü gerçekleştirme imkânı sunmaktadır.

Güç sistemlerinin uzaktan kumanda edilmesi, esnek ve modüler tasarıma sahip olan RTU (uzak terminal birimleri) sayesinde mümkündür. Firmamız, kontrol sistemlerinde, güç sistemindeki ölçeklenebilirliğe kusursuz olarak uyum sağlayan RTU’nun açık mimarisini, çeşitli uygulamalarla genişletme olanağı sunan donanım ve yazılımlardan faydalanmaktadır.

Tüm bunların dışında enerji dağıtım ve iletim ağının herhangi bir noktasında oluşabilecek bir arıza ya da hatanın anlık olarak tespit edilmesi ve sistemin güvenilirliğinin sağlanması önemlidir. Tercih edilen sistemler en küçük hatayı dahi tespit edebilecek hassasiyete sahip olmalı, zorlu dış ortam şartlarında da güvenli bir çalışma ortamı sağlamalıdır. Güçlü bayi ağı ile hizmet veren firmamız, müşterilerine kontrol ve koruma sistemlerinde kritik çalışma kriterleriyle en üst düzeyde güvenlik sağlamaktadır.

Bu gibi çalışmalarda herhangi bir sorunla karşılaşmamak adına deneyimli firmalarla çalışmak son derece önemli olurken, Galbim Endüstriyel Otomasyon, yıllara dayanan sektör tecrübesi ve gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarıyla sektörün öncü isimlerinden biridir. Üstelik tüm bu sistemlerin saha montajı ve devreye alınması konusunda alanında uzman bir ekiple çalışan firmamız, tüm sürecin takibini sağlamakta ve müşterilerinin her ihtiyacında teknik destek, bakım ve servis hizmeti de sağlamaktadır. Ayrıca sisteme yönelik bütün süreci takip edebilmek adına düzenli olarak dokümantasyon hizmeti de sunmaktadır.