Bağlantıları atla

Nesnelerin İnterneti (IoT)

Galbim Endüstriyel Otomasyon

Galbim Endüstriyel Otomasyon, nesnelerin interneti ve veri analitiği çözümleriyle müşterilerinin varlıklarında görünürlüğü artırmaktadır. Bilişim sektöründe dünyanın öncü isimleriyle beraber yürütülen çalışmalar neticesinde geliştirilen son teknoloji yazılım ve donanımlar sayesinde müşterisine özel olarak çözüm sunan firmamız, başarılıyla hayata geçirdiği projelerle tanınan bir isimdir. Üstelik bu sayede elde ettiği deneyimle müşterilerinin güven duyduğu ve sıklıkla tercih ettiği bir isim haline gelmiştir. Galbim Endüstriyel Otomasyon olarak firmamızın geliştirdiği çözümlerle endüstri tesislerini anlık olarak takip edebilmek ve güçlendirebilmek mümkündür:

 • Temel performans göstergeleri-KPI
 • Tesisiniz için en uygun uygulamalar
 • Su tüketim oranları
 • Gerçek zamanlı eylemler
 • Devamlı olarak yenilenme
 • Mükemmeliyet merkezleri
 • Enerji tüketim oranları ve enerji verimliliği
 • Hammadde maliyeti
 • İşçilik maliyet ve oranları
 • Çevresel yönetmelikler

Galbim Endüstriyel Otomasyon olarak sektörün en önemli markalarıyla beraber kendi uzmanlarımız tarafından geliştirilen bulut tabanlı yazılımlar ve sensörlerle veri toplama yönetiminde önemli çözümler sunmaktayız. Modüler olarak tasarlanan geliştirilmiş platformlar ile iş değerini artırabilmek için geniş çaplı veri ortamlarından elde edilen verilerin izlenmesi, yönetilmesi ve analizini sağlamaktayız. Birden fazla iletişim protokolünü kapsayan çözümlerle esneklik sunmakta ve çeşitli projelere uyum sağlayacak çözümler üretmekteyiz. Firmamız, kendi tasarımı ve projeye özel geliştirdiği bağlantılı protokolleriyle 30’u aşkın sensör üretimi gerçekleştirmekte ve proje ihtiyaçlarına özel olarak çözümler sunmaktadır.

Galbim Endüstriyel Otomasyon olarak sunduğumuz nesnelerin interneti (IoT) hizmetimizle müşterilerimize kazandırdığımız becerilerden bazılarını şu şekilde örneklendirebiliriz:

 • Yenilikçi Yeni Teklifler: Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojisi, ürünleri hizmetlere, satış işlemlerini ise aboneliklere dönüştürebilmektedir. 
 • İş Verimliliği: Bağlantılı sensör ve aktüatörler tasarruf sağlarken aynı zamanda faaliyetlerin değişen koşullara uyum sağmasına yardımcı olan veriler sağlamaktadır. İnternet bağlantısı olan akıllı sayaçlara sayaç okuma ve yoğun izleme atanabilmektedir. Enerji santrallerinde operatörler verimlilikle beraber personellerinin ve toplumun güvenliğini artırabilmek adına peş peşe gelen sensörlerden ve operasyonel veritabanıyla elde edilen verilerden faydalanmaktadır.
 • Karar Alma Süreçleri: Nesnelerin internetiyle sunduğumuz çözümler, gelecekte neler olup bittiği göz önünde bulundurularak verilere dayalı bir şekilde karar verebilmek adına veri toplama olanağı sunmaktadır. Ürün geliştiricileri, kullanıcıların tam anlamıyla hangi ürün ya da özelliklere ihtiyaç duyduklarını, özellikleri nasıl kullandıklarını gösteren akıllı ve bağlantılı ürünler tasarlayabilmektedir. Varlıkların kullanım ve aşınma bilgileri, yöneticilerin en yüksek getiri elde edebilmek adına varlıkları nerelere konuşlandırması gerektiği, emekliye ayrılma zamanı ve değiştirilmeleri gerektiğini tespit etmelerine olanak sağlamaktadır. Üreticiler bu sistemler sayesinde süreç verimliliğini ölçebilmekte, oranları tespit edebilmekte, yanlış verileri reddebilmekte ve revizeleri hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Galbim Endüstriyel Otomasyon olarak sunduğumuz hizmetler ve ayrıcalıklar bu kadarla sınırlı olmazken, enerji ve endüstri alanındaki tüm tesislerdeki tüm prosesler için uçtan uca çözüm, güçlü bayi ağı, dokümantasyon ve raporlama gibi hizmetler de sağlamaktadır. Bununla beraber proses kontrol ve fabrika Otomasyon çözümleri (PLC, SCADA, RTU, DCS), saha montajı ve devreye alınması, teknik destek, bakım ve servis hizmeti de sağlamaktadır.

Siz de enerji ve endüstri alanında gerek nesnelerin interneti gerekse tüm otomasyon sistemleriyle alakalı profesyonel bir hizmete ihtiyaç duyarsanız firmamızla iletişime geçebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.