Bağlantıları atla

Çimento Sektörü

Galbim Endüstriyel Otomasyon

Çimento sektörü, inşaat sektörünün temel yapı taşlarından biri olurken, ağır sanayi sınıfında yer almaktadır. Galbim Endüstriyel Otomasyon olarak çimento sektöründe müşterilerimize özel sunduğumuz çözümlerimizle anahtar teslim çözümler sağlıyor, enerji verimliliği ve verimli bir çalışma ortamı oluşturuyoruz.

Çimento üretiminde kullanılan yakıtların CO2 emisyonları sektörde tartışma konusu olurken, enerji verimliliğinin önemi de her geçen gün artış göstermektedir. Bunun sebebi, sektörde artan karlılık oranıyla beraber yetkililerinin endüstrileri daha verimli bir proseslere yönlendirmeye başlamasıdır. Çimento üretimi gerçekleştiren iş ortaklarımız adına yüksek güçteki motorları kontrol edebilmeleri için değişken hızlı sürücüler kullanmakta, enerji tüketimini sabit hızlı motorlara nazaran büyük ölçüde düşürmeye yardımcı olmaktayız. Ayrıca bu sektörde proses kontrol ve fabrika otomasyon çözümleri (PLC, SCADA, RTU, DCS) sunarak bütün sürecin koordineli bir şekilde yürütülmesine yardımcı olmaktayız.

Galbim Endüstriyel Otomasyon olarak portföyümüzde yer alan otomasyon çözümlerimiz değişiklik gösterebilmektedir. Çimento sektöründe üretim gerçekleştiren iş ortaklarımız için sunduğumuz hizmetlerimizden şu şekilde bahsedebiliriz:

  • Kırma otomasyonu
  • Karıştırma otomasyonu
  • Pompa istasyonu otomasyonu

Diğer birçok sektörde olduğu üzere çimento sektöründe de uzun yıllardır endüstriyel otomasyon çözümleri sunan firmamız, bu alanda elde ettiği engin tecrübesi, bilgi ve birikimiyle hizmet vermeye devam etmektedir. Otomasyon sistemlerinin sorunsuz çalışması, proseslerin herhangi bir problemle karşılaşılmadan yürütülmesi gibi durumlar sektörde önemli kriterler arasında yer alırken, bu sistemlerin saha montajı ve devreye alınması da deneyimli kişi ya da kurumlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Galbim Endüstriyel Otomasyon ise kurulduğu günden bu yana çimento sektörü başta olmak üzere savunma sanayi, gıda sektörü, ulaşım gibi pek çok farklı sektörde hayata geçirdiği başarılı projeleri ve oluşturduğu güçlü bayi ağı ile tanınan öncü bir isimdir.

Firmamızın çimento sektöründeki iş ortakları için sunduğu hizmetler yalnızca kırma, karıştırma ya da pompa istasyonu otomasyonuyla sınırlı değildir. Bu alanda sunduğumuz diğer hizmet ve ayrıcalıkları da şu şekilde örneklendirebiliriz:

  • Bütün prosesler için anahtar teslim uçtan uca çözüm sunuyoruz.
  • Otomasyon sistemlerinin saha montajı ve devreye alınmasını sağlıyoruz.
  • Tüm sürecin veri takibi ve raporlanması için dokümantasyon sistemi oluşturuyoruz.
  • Teknik destek, bakım ve servis hizmetleri sunuyoruz.

Çimento Sektörü referanslarımız